СБУ знову прийшли на ArcelorMittal Кривий Ріг

Поділитися:

Служба безпеки 3 вересня знову прийшла на підприємство ArcelorMittal Кривий Ріг для огляду об’єктів коксохімічного виробництва.

Про це повідомляє прес-служба компанії, передає “Українська правда”.

Зазначається, що на підприємство допущені 11 представників СБУ в супроводі фахівців головного управління екологічної інспекції та Держпродпотребслужби в Дніпропетровській області та Дніпропетровського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я.

При цьому співробітники СБУ відмовилися допускати до участі в огляді спеціалістів підприємства.

Представники СБУ спільно з екологами провели огляд вуглепідготовчого, коксового цехів, а також цехів уловлювання й сіркоочистки коксохімічного виробництва.

Огляд проводиться на підставі постанови Бабушкінського районного суду Дніпра від 13 серпня 2019 року в рамках розслідування кримінальної справи за статтею 441 КК України (“Екоцид”).

Що було раніше:

20 липня по обіді СБУ почала обшуки на ПАТ ArcelorMittal Кривий Ріг, вони тривали до 1.00 ночі.

Президент Американської торговельної палати в Україні Енді Гундер критикувавобшуки на ArcelorMittal Кривий Ріг .

За результатами обшуку слідчого відділу управління Служби безпеки України вилучено машину безперервного лиття заготовок №3 гірничо-металургійного комбінату ArcelorMittal Кривий Ріг та окремі елементи обладнання. Проект будівництва двох таких машин для потреб підприємства коштує 150 мільйонів доларів.

У ЄБА заявили, що ситуація з ArcelorMittal Кривий Ріг – сигнал про «перезрілу реформу правоохоронних органів».

На ArcelorMittal Кривий Ріг заявили, що підприємство може зазнати збитку на суму 1,3 мільйона доларів – це загальна вартість продукції, яке підприємство мало виготовити за допомогою обладнання, яке арештували працівники СБУ.

Давид Арахамія пояснив чому відбулися перевірки на ArcelorMittal Кривий Ріг. За його словами, скандал навколо справи про екоцид у Кривому Розі виник після реакції Служби безпеки України на повідомлення про можливий радіоактивний витік на місцевому заводі.

Відповідно до деталей домовлності між ArcelorMittal Кривий Ріг та офісом президента, компанія зобов’язалася  інвестувати 1,8 млрд доларів у модернізацію підприємства. Ці інвестиції дозволять скоротити кількість викидів в атмосферу на 50-55%.

Читайте також:

• У ArcelorMittal Кривий Ріг не зрозуміли слова Коломойського про націоналізацію підприємства

• Дніпровська міська рада хоче купити корейські автобуси

• У Дніпропетровські області судять підприємця який викра іграшки котрі мав зберігати

Поділитися: