Після візитів СБУ ArcelorMittal Кривий Ріг виводить валюту з України

Поділитися:

Понад 95% акцій ArcelorMittal Кривий Ріг володіє німецька ArcelorMittal Duisburg Beteiligungsgeselschaft mbH, тому в разі запланованої виплати дивідендів більш як 95% із них будуть виведені за кордон.

Про це повідомляє Financial Сlub, передає “Економічна правда”.

“За даними YouControl, на 1 липня 2019 року компанія ArcelorMittal Duisburg Beteiligungsgeselschaft mbH (Німеччина) володіла 95,1283% акцій “АрселорМіттал Кривий Ріг”. Таким чином, понад 95% виплачених дивідендів будуть виведені за кордон”, – зазначається у повідомленні.

Традиційно компанії ухвалюють рішення про виплату дивідендів на щорічних зборах акціонерів у квітні-травні. Прибуток заводу за 2018 рік становив 9,509 млрд грн, а нерозподілений (за всі останні роки) – 42,489 млрд грн.

Але у квітні 2019 року акціонери ArcelorMittal Кривий Ріг вирішили не виплачувати дивіденди, а свій річний прибуток направити на розвиток виробництва.

У ліквідованій ДФС навіть заявили про 9 млрд грн податкових претензій до компанії, хоча в ДПС сказали, що фінальна сума донарахувань ще не затверджена.

Після цього компанія анонсувала виплату дивідендів на 10,845 млрд грн (еквівалентно 433 млн дол). При цьому наголошується, що зараз акціонерам навіть вигідніше отримати дивіденди, ніж навесні, оскільки на початку травня ця гривнева сума була еквівалентна 409 млн дол.

Що було раніше:

20 липня по обіді СБУ почала обшуки на ПАТ ArcelorMittal Кривий Ріг, вони тривали до 1.00 ночі.

Президент Американської торговельної палати в Україні Енді Гундер критикувавобшуки на ArcelorMittal Кривий Ріг .

За результатами обшуку слідчого відділу управління Служби безпеки України вилучено машину безперервного лиття заготовок №3 гірничо-металургійного комбінату ArcelorMittal Кривий Ріг та окремі елементи обладнання. Проект будівництва двох таких машин для потреб підприємства коштує 150 мільйонів доларів.

У ЄБА заявили, що ситуація з ArcelorMittal Кривий Ріг – сигнал про «перезрілу реформу правоохоронних органів».

На ArcelorMittal Кривий Ріг заявили, що підприємство може зазнати збитку на суму 1,3 мільйона доларів – це загальна вартість продукції, яке підприємство мало виготовити за допомогою обладнання, яке арештували працівники СБУ.

Давид Арахамія пояснив чому відбулися перевірки на ArcelorMittal Кривий Ріг. За його словами, скандал навколо справи про екоцид у Кривому Розі виник після реакції Служби безпеки України на повідомлення про можливий радіоактивний витік на місцевому заводі.

Відповідно до деталей домовлності між ArcelorMittal Кривий Ріг та офісом президента, компанія зобов’язалася  інвестувати 1,8 млрд доларів у модернізацію підприємства. Ці інвестиції дозволять скоротити кількість викидів в атмосферу на 50-55%.

Читайте також:

• Дніпропетровська область є лідером за імпортом та експортом серед регіонів України

• У Дніпрі пройде триденна бізнес-школа для жінок

• 52% українців вірять, що зарплату до 1 тисячі доларів можна підняти якщо “держава накаже”

 

Поділитися: