Суд залишив Коломойському «Дніпроавіа» пропри те, що він так і не вклав гроші у розбудову аеропорту

Поділитися:

Господарський суд м. Києва відмовив Фонду державного майна в розірванні договору з ТОВ «Галтера»  про купівлю 95% акцій ВАТ «Авіаційна компанія «Дніпроавіа»

Таке рішення суд прийняв 11 вересня, повідомляє “Наші гроші”.

З матеріалів справи відомо, що 28 серпня 2009 року за результатами конкурсу ФДМУ продав «Галтера» акції «АК «Дніпроавіа» за 59,02 млн грн. Було укладено відповідний договір/купівлі продажу, який передбачав фінансові зобов’язання покупця та затверджена концепція післяприватизаційного розвитку авіакомпанії. В 2011 році було створено ТОВ ТОВ «Міжнародний аеропорт «Дніпропетровськ», до статутного капіталу аеропорту передали частину майна авіакомпанії. На виконання інвестиційної програми «АК «Дніпроавіа» повинна була інвестувати 882,1 млн грн. Зокрема 107 млн грн. на реконструкцію штучної злітно-посадкової смуги, яка підлягає передачі у власність держави. Проте компанія запропонувала вкласти лише 6,12 млн грн.

За договором приватні власники зобов’язані передати в державну власність крім злітно-посадкової смуги також радіомаячну систему РМС СП – 80 М та земельні ділянки, на яких вони розташовані. Але цього не було зроблено, обіцяні інвестиції склали лише 142,15 млн грн. Після чого ФДМУ звернувся до суду про розірвання договору купівлі-продажу авіакомпанії.

Госпсуд Києва в своєму рішенні констатував, що в договорі з ФДМУ не було вказано, якому органу «АК «Дніпроавіа» має передати майно. Такий орган Кабміном було визначено лише в листопаді 2015 року, майно передали в управління Міноборони. При цьому, перелік майна в урядовому документі відрізнявся від списку, що значився у договорі з ФДМУ. Тому суд вирішив, що авіакомпанія не мала можливості вчасно виконати пункти договору щодо передачі майна аеропорту державі. В 2014 році аеропорт використовували військові і «Галтера» пропонувало ФДМУ внести зміни до договору, що суд розцінив як намагання фірми його виконувати.

Саме проведення військовими Антитерористичної операції на Донбасі суд визнав причиною інвестування фірмою в реконструкцію штучної злітно-посадкової смуги в 18 разів менше коштів від обіцяних. В доказ цього був згаданий позов «Галтера» до суду з вимогою передислокації військових, який не було задоволено. Доводи ФДМУ, що реконструкцію аеропорту можна було зробити до початку АТО суд прийняв критично, так як договір не передбачав конкретної дати початку робіт, авіакомпанія мала право самостійно визначити цей термін до кінця 2014 року – кінцевого строку внесення інвестицій.

В підсумку Госпсуд Києва відмовився задовільнити позов ФДМУ про розірвання договору купівлю-продажу «Авіаційна компанія «Дніпроавіа».

Відмітимо, що це повторний розгляд першою інстанцією позову ФДМУ. В 2017 році Господарський суд Дніпропетровської області позов задовольнив, але апеляція це рішення відмінила, а касація направила справу на повторний розгляд. Позов про перенесення розгляду справи в Київ подало «Галтера».

Засновниками «Галтери» є ТОВ «Кельвіс», ТОВ «Діскора», ТОВ «Тасма», компанія «Алданті інвестментс лімітед» (Беліз), «Етімо трейдінг лтд» (Віргінські острови) та «Файневіа сайпрус лімітед» (Кіпр). Фірма входить до складу бізнес-групи «Приват», одним з бенефіціарів якої є Ігор Коломийський.

Читайте також:

• Новачок із Дніпропетровщини відремонтує два судна АМПУ за 32 мільйони

• Школа картингу та крафтові машини: як у Запоріжжі працюватиме картинговий центр Monaco

• Філатов матюкнувся на сесії міської ради (відео)

Поділитися: