Rock, хороший алкоголь та список «щів» – як у Запоріжжі працює Not saint bar

Поділитися:

27 липня у Запоріжжі відкрився новий заклад – бар Not saint bar. «Гетьман» поспілкувався з його власником, барменеджером та адміністраторкою, і дізнався, як відкривався бар, які були проблеми та як він працює зараз.

– Я взагалі жодного разу не бізнесмен. Бізнесмени у порівнянні зі мною – акули, а я метелик, – жартує Артем Ященко, на прізвище «Портак» – це він вирішив відкрити заклад та згуртував друзів довкола проекту.

– Для мене підприємництво over важко, я в ньому ніфіга не розумію, доводиться все вивчати з нуля, – додає він.

Not saint для Артема – перша спроба у ресторанному бізнесі. До цього він займався виготовленням обладнання для тату-машин та робив кастомні ножі.

– Зараз просто захотів бар, я і раніше його хотів і от нарешті випала можливість і вирішив – час. Мені здається, що ще 40 разів пошкодую – нікому ніколи не пораджу почитати заклад харчування. Це така яма, у якій «зіжруть», якщо нічого не розумієш, – говорить «Портак».

Компаньйон «Портака» – барменеджер Владислав Кобиляцький, його називають «Джус», розповідає, що до Not saint три роки працював барменом у іншому закладі. Одного разу знайомий розповів йому, що хлопці збираються відкривати бар і запропонував спробувати скооперуватися.

Відкриття та інвестиції

– Відкриття декілька разів переносили, змінювали місце. Поки все це відбувалося, роззнайомилися та детально обговорили усі деталі, напої. За підсумком затримки пішли на користь, але цей час доводилося працювати на іншій роботі. Потім Тьома мені написав, що уже час займатися нашим проектом. У квітні почали ставити бар, почав розробляти барну карту та працювати на посаді барменеджера, – говорить Влад.

Затримки з відкриттям власники пов’язують з рядом факторів. Серед іншого, не врахували необхідність ремонту,  думали, що у приміщенні хороша електромережа, труби, але у підсумку це все довелося перероблювати наново.

– Меблі, кухня… я думав, це все можна піти та купити. На практиці майже все довелося робити своїми руками. Столи, лавки виготовляв власноруч, половину ремонту зробив сам, – розповідає Артем.

Також він зазначає, що проблем з контролюючими органами не було – вони зовсім не «кошмарили», грошей не просили. Загалом відкриття бару обійшлося у 25 тисяч доларів. За словами Артема суму зібрав із своїх заощаджень та вмовив вкластися у справу свого друга, ще частину грошей дали батьки.

Концепція та позиціювання

Свій бар хлопці називають неформальним та «домашнім», але з якісним та цікавим алкоголем, з акцентом на авторський продукт. Обстановку та тусовки, які проводять також описують неформальними.

– По факту у нас Rock-заклад. У нас не грає ні репчина, ні лаундж. У нас або легкий, класичний  рок, або більш важкий – коли увечері всі понапиваються, щоб було ще більш весело. Загалом, музика йде від настрою людей, що вони замовляють, – розповідає «Портак».

У той же час у Not saint bar зазначають, що клієнти, перш за все, приходять по хороший алкоголь за помірну ціну.

– У нас співвідношення ціна-якість. Можна спробувати коктейль, який давно хотів на хорошому алкоголі та за помірну плату. Якщо людина не може визначитися, запитую, який смак хоче відчути: гірке, кисле, солодке і потім міксую напій, – розповідає барменеджер закладу.

Приклади та конкуренти

– Я робив бар абсолютно для себе, я професійний алкоголік – і я на цьому розуміюсь. У такому барі хотів би сидіти, тут приємно. У Запоріжжі барів фактично немає – їх можна перерахувати на пальцях одної руки. А серед коктейльних барів у нас взагалі один конкурент – Chin Chin, – говорить Артем.

Із запорізьких закладів, як приклад не розглядали нікого. Сподобався один львівський бар – «Бідон». Він не коктейльний, але у ньому була добре реалізована концепція невимушеного спілкування.

– З того бару надихалися простим, невимушеним спілкуванням – підійшов, з усіма привітався, щось п’єш, хочеш сам, хочеш з компанією. Інше усе з голови, – розповідає «Портак».

У нас домашня атмосфера, приміщення досить маленьке – кожен член персоналу встигає поспілкуватися з кожним гостем, дізнатися, що їм подобається, як атмосфера, відвідувачі стають частиною закладу, – зазначає адміністраторка закладу Катерина Шабаліна.

Незважаючи на дружню атмосферу, у закладі діє своєрідний чорний список – «непорядних щів». До нього потрапляють клієнти, які хамлять персоналу та поводяться некоректно.

– Навіть якщо сильно напився, то не псуй настрій іншим, поводься нормально. Зіпсований настрій -то побите око, – жартує барменеджер Влад.

Щоб вийти зі списку, треба вибачитися, пояснити ситуацію. Як входиш, так і виходиш – клин клином, – описують механізм роботи списку у барі.

Збитки та прибутки

– Зараз певним чином працюємо у збиток, бо намагаємося нести коктейльну культуру, хочемо, щоб люди розкуштували наш продукт. Часто клієнти просять якусь банальність типу «Сексу на пляжі». Нафіга? Ось, спробуй щось справді оригінальне та круте, – говорить Артем.

Безпосередньо на заробіток хлопці планують перейти у сезон закритих барів, коли люди підуть з літніх майданчиків, вважають, що осені якийсь прибуток буде у будь-якому випадку. Поки ж не піднімають ціни, щоб люди розпробували продукт, з’явилася певна база клієнтів, які будуть хотіти саме до цього закладу.

– Згодом плануємо підвищити прайс, але тільки на окремі конкретні позиції, але це не буде дорожче, ніж у інших барах однозначно. Ми більше за справжність, хочемо показати культуру пиття, – зазначає «Портак».

– Не так, що ти прийшов, налакався. Люди потихеньку перевчаються та звикають, що треба пробувати щось нове. За ті ж гроші можна спробувати коктейль, який буде цікавим, нести щось нове. Найбільше пробуються два авторські напої, – резюмує барменеджер Влад.

Плани та перспективи

У майбутньому власники планують активно розвивати бренд Not saint. Артем хоче знову запустити виробництво тату-обладнання та ножів і все це – Not saint, а восени може з’явитися брендована тату-студія.

23 серпня була колаборація з організаторами Open air – ставили там бар та пригощали гостей своїми напоями. Також заклад буде представлений на фестивалі вуличної їжі «Пікнік на Райдузі», де також хочуть максимально «показати людям, що таке коктейлі».

В успіху свого нового проекту Артем Ященко цілком впевнений – говорить, що бар вдасться, бо йому так хочеться. Якщо ж щось все-таки піде не по плану, «Портак» планує переобладнати бар у тату-студію.

Поділитися: