На скільки та як наповнювалися та витрачалися бюджети Запорізької та Дніпропетровської областей за перші 3 місяці 2019-го

Поділитися:

За три місяці 2019 року Запорізька та Дніпропетровська області встигли отримати майже чверть від запланованих доходів бюджету. У той же час Дніпропетровська область уже витратила ледь не у 2 рази більше грошей. «Гетьман» проаналізував інформацію з ресурсу openbudget.gov.ua на предмет того, звідки області отримували кошти у свої скарбниці та куди їх витрачали.

Прибутки областей

За три місяці 2019 року Запорізька область встигла отримати 25% від запланованих доходів – 2,5 мільярди гривень. Дніпропетровська область отримала лише на відсоток більше – 26% від запланованих прибутків. Проте у грошовому еквіваленті прибутки сусідньої області склали 4 мільярди 884 мільйони гривень.

Основну дохідну частину бюджетів обох областей складають трансфери з держбюджету.Для Запорізької області вони склали 75% доходів, або 1 мільярд 853 мільйони гривень. Дніпропетровська область отримала у якості трансферів з держбюджету 3 мільярди 256 мільйонів, вони складають майже 67% прибутків.

Податкові надходження для Запорізької області склали 22% або 538 мільйонів гривень прибутків, а для Дніпропетровської – 30%, чи 1 мільярд 473 мільйони гривень.

Ще на 73 мільйони гривень Запорізька область отримала з неподаткових надходжень, сусіди у цій сфері зібрали 121 мільйон гривень.

Крім того, 33 мільйони бюджет Дніпропетровської області отримав від трансферів з місцевих бюджетів. Для Запорізької області цей показник став нульовим.

Видатки областей

За три місяці року Запорізька область витратила 2 мільярди 236 тисяч гривень, а Дніпропетровська – 4 мільярди 843 мільйони гривень.

Найбільше коштів області направили на міжбюджетні трансфери. Для Запорізької видатки у цій сфері склали 57% від загальних, або 1 мільярд  269 мільйони гривень. У Дніпропетровській на трансфери припав 51% витрачених коштів, або 2 мільярди 475 мільйонів гривень.

Наступною за витраченими коштами стала охорона здоров’я: для Запорізької області витрати склали 432 мільйони, а для Дніпропетровської – 739 мільйонів гривень.

Ще 338 мільйонів  гривень у Запорізькій області було направлено на освіту. Це третя сфера за об’ємами фінансування. Для Дніпропетровської області третьою стала економічна діяльність – 671 мільйон гривень. У той же час освіта сусідньої області отримала 553 мільйони гривень.

Найменше у бюджетах областей «дісталося» наступним трьом сферам:

Для Запорізької області: громадський порядок та безпека –175 тисяч гривень;  охорона навколишнього середовища – 2 мільйони 887 тисяч гривень: ЖКГ – 5 мільйонів гривень, або 0,22%.

Для Дніпропетровської області: громадський порядок та безпека – 98 тисяч гривень; загальнодержавні функції – майже 10 мільйонів гривень; ЖКГ – трохи більше 10 мільйонів гривень.

Поділитися: